Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Tarpinstituciniai pasitarimai dėl globojamų vaikų padėties vyks reguliariai

Skalvijos
Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.

Nuo sausio 1 dienos Skalvijos namai tapo Jurbarko rajono savivaldybės įstaiga ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius sukvietė pasitarimą dėl Skalvijos namuose iškylančių problemų.

Pasitarime dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai, atvejo vadybininkai, Skalvijos namų vadovai, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktorius, Tauragės regiono Pertvarkos procesų ekspertė Marijona Janavičienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai.

Aptarus problemas, Jurbarko rajono savivaldybės meras, įvertindamas didžiulę atsakomybę dėl globojamų vaikų padėties, pasiūlė rengti tarpinstitucinius pasitarimus ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius susitarimą, pagal kurį savivaldybė perėmė vaikų globos namų savininko teises ir pareigas, pasirašė sausio 4 d. Ministras pabrėžė, kad nuo apskričių panaikinimo 2010 m. Jurbarko rajonas yra pirmoji savivaldybė, kuri perėmė nacionalinio lygmens instituciją ir prisiėmė atsakomybę už savo bendruomenės vaikus bei yra pavyzdys kitoms savivaldybėms.

„Vaikais turi rūpintis bendruomenė, nes čia gyvena draugai ir kaimynai, čia formuojasi vaikų ryšiai. Savivalda gali plėsti teikiamas paslaugas vaikams, nes tiesiogiai mato, kokių paslaugų jiems reikia. Ministerija gali tik administruoti, bet negali didinti paslaugų įvairovės vaikams, kurių poreikiai labai skirtingi. Labai džiaugiuosi, kad savivaldybei perduodame bendruomeninius globos namus, nes čia vaikai auga šeimos sąlygomis, o ne didelėje institucijoje“, – pasirašant susitarimą teigė ministras.

Skalvijos vaikų globos namai į bendruomeninius vaikų globos namus pradėti performuoti prieš dvejus metus, o paskutinė penkta šeimyna atskirame name įsikūrė 2018 m. kovo mėnesį.

Primename, kad nuo 2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva vykdoma Institucinės globos pertvarka. Vienas iš jos tikslų – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose, kur sąlygos labiausiai primintų šeimos gyvenimą.

Pagal  Jurbarko rajono savivaldybės bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją