Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE APTARTI INSTITUCINĖS GLOBOS PERTVARKOS ŽINGSNIAI, PASIDALINTA GERĄJA PATIRTIMI

Konferencija tarptautineŠiandien projekto ekspertai Miglė Musteikienė, Jūratė Dagienė, Dalia Jasiulevičienė ir Lina Gulbinė dalyvavo Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje aptarti institucinės globos pertvarkos žingsnius Lietuvoje, pasidalinti užsienio šalių patirtimi, išanalizuoti pirmąsias pamokas ir nubrėžti tolesnius veiksmus.

Konferencijos dalyvius – Lietuvos valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, asociacijos „NVO vaikams konfederacijos“, „Žiburio“ labdaros ir paramos fondo vadovai.

Projekto ekspertai išgirdo nevyriausybinių organizacijų nuomonę dėl šiuo metu vykstančių Pertvarkos procesų Lietuvoje, gilinosi į užsienio šalių patirtį.

Konferencijos svečiai – tarptautiniai ekspertai iš Bulgarijos, Estijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos  – skaitė pranešimus apie vaiko globos šeimai artimoje aplinkoje kokybę, dalinosi patirtimi, kaip per pagalbą tėvams padėti vaikams, atkreiptas dėmesys į motyvų tapti globėjais ar įtėviais sklaidos būdus viešojoje erdvėje ir kt.

Konferencijos pabaigoje buvo diskutuojama,  pranešėjai atsakinėjo į rūpimus dalyviams klausimus.

Konferenciją surengė „NVO vaikams konfederacija“ kartu su „Žiburio Fondu“ bei „Visuomenės raidos ir vystymosi institutu“.