Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Telšiuose – šventinis vakaras tolerancijos dienai ,,Širdį atiduodu vaikams”

telsiai1Telšių Žemaitės dramos teatre Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių asociacija ,,Mes šeima” kartu su VšĮ „Soneima”  GIMK specialistais surengė tolerancijos dienai skirtą renginį – šeimoms, kurie globoja vaikus, taip pat daugiavaikėms šeimoms paskatinti.

„Norint, kad šeima, globojanti vaiką, būtų visavertė, reikalinga ugdyti visuomenės sąmoningumą, kad  žmonės būtų tolerantiški  – pasiruošę padėti šeimoms ar globėjų šeimoms, kurios  sunkiai verčiasi. Būtent dėl to, minint šią dieną,  nuspręsta apdovanoti asmenis, šeimas, bendruomenę, kurie savo kilniais darbais prisideda  prie vaikų gerovės”, – sako prieš metus inicijavusi Tolerancijos dienos paminėjimą Telšių regiono ekspertė Laima Jurytė-Zakarauskienė.

Renginio metu apdovanotos šeimos už teigiamą požiūrį į gyvenimą, už puikiai užaugintus ir išauklėtus vaikus, už toleranciją globai, įvaikinimui, už globos ir įvaikinimo skatinimą, už nuoširdų rūpinimąsi tėvų globos netekusiais,  už toleranciją, meilę ir pagalbą visiems vaikams ir kt.

LR Seimo narė, žmogaus teisių gynėja, Perėjimo nuo institucinės globos prie bendruomenėje ir šeimoje teikiamų paslaugų tarpinstitucinės stebėsenos darbo grupės narė Dovilė Šakalienė pagerbdama nominantus, atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame pasveikino šeimas, pasisakė apie vaiko gyvenimo šeimoje svarbą. Gražias, gausias šeimas sveikino ir rajono meras Petras Kuizinas, taip pat prelatas Juozas Šiurys, bendruomenės ir žiniasklaidos atstovai.

„Siekdami skatinti globa, įvaikinimą,  ieškojome teigiamų pavyzdžių globėjų šeimose ir globos įstaigose. Tai nebuvo labai sunku, nes yra labai daug teigiamų istorijų.  Tokie renginiai, šventės, parodyta pagarba geriems žmonėms  ugdo žmonių sąmoningumą. Juk, kai vaikas auga jį mylinčioje aplinkoje, jo gyvenimas ir jis pats labai pasikeičia. Jam padovanota galimybė užaugti brandžiu, laimingu žmogumi”, – sako Laima Jurytė-Zakarauskienė.

Pasak ekspertės, pelniusiu apdovanojimą daugiavaikės šeimos pavyzdžiu norėta atkreipti dėmesį, kad turėti ir auginti daug vaikų yra laimė, kad daugiavaikės šeimos taip pat sugeba gyventi dorai, tvarkingai ir geba sunkumus nugalėti.

Renginyje dalyvavo ir  svečiai iš kitų miestų – Mažeikių rajono mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Plungės vaikų globos namų, Rietavo socialinių paslaugų centro vadovai, atstovai.