Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Alytaus, Panevėžio ir Utenos regionų tinklaveikos specialistė Tamara Gaivoronskaja

Tinklaveikos specialisto diena

Alytaus, Panevėžio ir Utenos regionų tinklaveikos specialistė Tamara Gaivoronskaja dalinasi pasakojimu apie savo darbo dieną.

Šiandien buvo viena iš tų dienų, kai dar kartą įsitikinau, koks svarbus ir prasmingas yra mano darbas.

Rytą pradėjau su dokumentais, atsakydama į gautus laiškus, konsultuojant partnerius telefonu ir spręsdama įvairias kasdienes užduotis. Kiek vėliau išsiruošiau į Zarasus, kur vyko socialinių dirbtuvių „Kurk, Gamink, Dirbk“ pristatymas visuomenei. Šios socialinės dirbtuvės yra bendradarbiavimo tarp Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie LR SADM, Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos rezultatas, įgyvendinant projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų sostinės regione, vidurio ir vakarų Lietuvos regione“.

Šventinis socialinių dirbtuvių pristatymas vyko saulės nutviekstame Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos kiemelyje. Buvo tikras džiaugsmas matyti, kaip su dideliu entuziazmu buvo pristatoma socialinių dirbtuvių pagaminta produkcija: odiniai papuošalai, žvakės, rankų darbo muilai ir medžio dirbiniai. Su meistro pagalba dirbtuvių dalyviai mokosi darbinių įgūdžių ir kuria įvairius rankdarbius, kurie ir buvo pristatyti renginio metu.

Renginyje dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, Paramos skyriaus vedėja Sabina Mechovičienė, atvejo vadybininkė Alina Sklinsmontiene, pagalbos priimant sprendimus specialistė Miglė Gudelienė, socialinių dirbtuvių dalyviai, daugybė bendruomenės narių ir Zarasų miesto gyventojų.

Kiekvienas atvykęs svečias dalinosi šiltais žodžiais, palinkėjimais ir sveikinimais. Visi socialinių dirbtuvių dalyviai buvo pagerbti „Pastangų diplomais“ –  taip Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos vadovė Olga Ludziš pabrėžė dirbtuvių dalyvių pastangas ir norą dalyvauti dirbtuvių veikloje. Šventėje svečius linksmino pakviesta muzikinė grupė, vyko aukcionas, o pabaigoje visi galėjo pasimėgauti gardžiomis vaišėmis: koše, arbata ir įvairiais skanėstais. Tarp linksmų pokalbių ir bendravimo su svečiais bei dirbtuvių lankytojais, radusi laisvą minutę, aptariau svarbiausius einamuosius darbus su atvejo vadybininke bei dviem pagalbos priimant sprendimus specialistėmis iš Ignalinos ir Zarasų.

Tokie renginiai suteikia prasmės mano darbui ir parodo, kad mūsų pastangos nėra bergždžios – jos sujungia bendruomenes ir kuria stiprius ryšius, paremtus pasitikėjimu, sąžiningumu ir bendradarbiavimu. Gera žinoti, kad regionuose yra stiprių partnerių, tokių kaip Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga, kurie su ypatingu jautrumu atliepia žmonių su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia poreikius bei supranta jų užimtumo svarbą.

Pasibaigus šventei laukė kelionė namo automobiliu, kuri neprailgo, nes dalyvavau nuotoliniame kassavaitiniame susirinkime su kitais projekto tinklaveikos specialistais. Susirinkimo metu aptarėme einamuosius klausimus, iššūkius ir pasidalinome naujienomis. Smagu, kad projekto komanda plečiasi ir į ją įsilieja vis daugiau specialistų – šį kartą buvo pristatyti du nauji projekto specialistai: veiksnumo apribojimo prevencijos specialistė ir pagalbos priimant sprendimus metodininkė.

Grįžusi namo peržiūrėjau darbinį elektroninį paštą, atsakiau į laiškus projekto partneriams ir pradėjau rengti prasidėjusio projekto apibendrinimą ateinančiam tinklaveikos specialistų susitikimui. Ši diena buvo ilga, intensyvi, pilna bendravimo ir teigiamų emocijų. Tokios akimirkos primena, kodėl mano darbas yra toks svarbus ir prasmingas.

O pabaigai norėčiau pasidalinti socialinių dirbtuvių „Kurk, Gamink, Dirk“ šūkiu:
„Kurkime šiandien tai, kuo džiaugsimės rytoj“.