Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

UKMERGĖJE PLANUOJAMA ATIDARYTI NAMUS ŽMONĖMS SU PSICHIKOS NEGALIA

simon-maage-tXiMrX3Gc-g-unsplashVykdant institucinės globos pertvarką šalyje pamažu kuriami grupinio gyvenimo namai. Juose apsigyvens žmonės su psichikos ar proto negalia. Ukmergėje jau svarstoma apie dviejų tokių namų statybą.

„Ukmergės žiniose“ jau esame rašę, kad nupirktas sklypas Krekšlių mikrorajone. Šiemet jame turėtų prasidėti statybos.

Šios pertvarkos tikslas – teikti apgyvendinimo paslaugas, o užimtumas turėtų vykti kitur, ne grupinio gyvenimo namuose, taip siekiant užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją.

Šiuose grupinio gyvenimo namuose turėtų apsigyventi dešimt Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojų.

Dabar atsirado galimybė Ukmergėje pastatyti ir antrus namus, kuriuose būtų apgyvendinti žmonės su psichikos ar proto negalia.Tam būtų naudojamos ES fondų lėšos, o dabar vyksta parengiamieji darbai, siekiant įgyvendinti projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra Ukmergės rajono savivaldybėje“.

Rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė informavo, kad rengiamas projektinis pasiūlymas finansavimui gauti pagal ES fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto metu numatomas bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų infrastruktūros sukūrimas.

Numatyta namo statyba valstybinės žemės sklype, socialinių dirbtuvių bei dienos užimtumo paslaugų patalpų įrengimas ir įrangos įsigijimas.

Balandžio mėnesį buvo vykdoma projekto partnerių atranka grupinio gyvenimo namų ir socialinių dirbtuvių veikloms vykdyti.

Atrankoje turėjo galimybę dalyvauti biudžetinės įstaigos, viešosios įstaigos, asociacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, labdaros ir paramos fondai.

Atranka jau įvyko ir paskelbti būsimo projekto partneriai grupinio gyvenimo namų ir socialinių dirbtuvių veikloms vykdyti.

Jei projektas bus finansuotas, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Ukmergės Viltis“ vykdys grupinio gyvenimo namų veiklą, o VšĮ Šeimos idėjų centras – socialinių dirbtuvių veiklą. Veiklas jie turėtų vykdyti ne trumpiau kaip 5-erius metus.

„Ukmergės žinios” inf.