Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vaikai iš „Ryto“ globos namų persikraustė į erdvų butą (15 min , 2017 03 15)

Aštuoni Klaipėdos „Ryto“ vaikų globos namų auklėtiniai gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Prabėgo vos dvi savaitės, kai jie persikraustė iš globos namų į viename uostamiesčio daugiabutyje esantį erdvų butą.

Čia jie gyvena kartu su dviem socialiniais darbuotojais bei keturiais socialinių darbuotojų padėjėjais, kurie dirba pasikeisdami. Taip siekiama, kad be tėvų likusių vaikų gyvenimo sąlygos būtų kuo panašesnės į tikros šeimos kasdienybę: vaikai dalyvauja ir gaminant valgį, ir tvarkant namus, ir einant apsipirkti, ir kitoje kiekvienai šeimai įprastoje kasdienėje veikloje.

„Persikraustymo vaikai labai laukė, tad jų nuotaika išties pakili, visi kartu pakavo, nešė daiktus, rinko baldus. Vaikai dabar gyvena tikruose namuose: kartu pusryčiauja, keliauja į mokyklas, būrelius, o vakare visi grįžta namo. Dabar mokomės gyventi kitaip, norime sukurti gerus santykius su kaimynais. Atsirado tokių pareigų, kurių globos namuose nebuvo, pavyzdžiui, kaip ir daugelyje daugiabučių, su kaimynais pasiskirstę laiką vaikai plaus laiptinę. Tikimės, kad užsimegs gražūs santykiai, planuojame pasikviesti kaimynus arbatos. Globos namuose vaikai taip pat gyvena šeimynomis, tačiau gyvenimas daugiabutyje yra dar artimesnis šeimos modeliui. Globos namuose patalpos gyvenimui šeimynomis nelabai tinkamos, nes yra pereinamos, o čia vaikai džiaugiasi ramybe. Likusieji globos namuose klausinėja, kada bus nupirkta dar butų, nes ir kiti nori kraustytis“, – sako Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ direktorė Regina Milašienė.

Globos namai „Rytas“ socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu yra įtraukti į pertvarkai atrinktų socialinės globos įstaigų sąrašą. Butas bendruomeniniams globos namams steigti nupirktas įgyvendinant vieną iš pertvarkos priemonių. „Institucinių globos namų siekiama atsisakyti visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Klaipėda, todėl savivaldybė ir perka butus, kuriuose gali apsigyventi vaikai iš globos namų. Šis butas – pirmasis, netrukus bus nupirkti dar du.

Juos pritaikius, ten taip pat galės kraustytis vaikai iš globos namų“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė. Pirmasis nupirktas butas, kuriame ką tik apsigyveno vaikai, yra 120 kvadratinių metrų ploto, Klaipėdos miesto savivaldybė jį nupirko už 135 tūkst. eurų. Butas patikėjimo teise perduotas vaikų globos namams „Rytas“.