Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vaikams duris atvėrė „Sonatos namai“

Sonatos namaiŠią savaitę Marijampolės miesto centre atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, pavadinti „Sonatos namais“, kuriuose laikinajai ir nuolatinei globai bus priimami tėvų globos netekę vaikai.

Kaip sako bendruomeninių vaikų globos namų įkūrėja Sonata Daugirdienė, jos svajonės buvo žemiškos, todėl ir išsipildė. „Juk žmogus be tikslo yra niekas“, – pabrėžia socialinio pedagogo ir darbuotojo patirties turinti moteris, idėjos, kurią parėmė savivaldybė, realizavimui sudėjusi ir savo santaupas.

Anksčiau „Sonatos namų“ patalpose yra veikę bendruomeniniai vaikų globos namai kaip Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų padalinys, kuriame trejus metus teko dirbti  ir S. Daugirdienei. Priėmus sprendimą naujų vaikų nebepriimti ir namams ištuštėjus, moteris tęsia darbą įkūrusi viešąją įstaigą ir atidariusi savo bendruomeninius vaikų globos namus.

„Tęsiu darbą, kuris yra ypatingai reikalingas. Kažkas turi suteikti pastogę, meilės ir globos tiems vaikams, o jų visada bus”, – atidarymo renginyje sakė Sonata Daugirdienė.

Greitu metu turėtų atkeliauti pirmieji šeši gyventojai, juos prižiūrėti pradžioje padės penkios socialinio darbuotojo padėjėjos.

Kaip sako atidarymo šventėje dalyvavusi Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Dovilė Burbaitė, sukurti ir užtikrinti vaikams jų individualius poreikius atitinkančią saugią, sveiką bei jų raidai palankią aplinką galima būtent steigiant ir puoselėjant VšĮ „Sonatos namai“ pobūdžio vaikų bendruomeninius namus, atitinkančius galiojančius socialinių globos normų reikalavimus.

„Turima patirtis rodo, kad tik tokiose sąlygose, kurios yra artimos šeimos gyvenimui, globojami vaikai mažiau patiria stresą paėmimo iš pažeidžiamiausių šeimų atvejais, greičiau ir efektyviau adaptuojasi naujoje, jiems draugiškoje aplinkoje. Kartu šie nauji vaikų globos namai padės Marijampolės regione spręsti problemas, susijusias su globėjų paieška vaikams“, – sako D. Burbaitė.

VšĮ „Sonatos namai“ atidarymo šventėje dalyvavo Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunksienė, mero pavaduotojas Povilas Isoda, administracijos direktorius Karolis Podolskis, Tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas ir Artūras Visockis, kitų savivaldybei pavaldžių socialinių paslaugų įstaigų vadovai. Visi atidarymo šventėje dalyvavę organizacijų atstovai vieningai palaikė šią bendruomeninių namų atidarymo iniciatyvą ir pažadėjo teikti globos namams visokeriopą paramą.

Sonata Daugirdienė nuoširdžiai padėkojo visiems prisidėjusiems prie šių vaikų globos namų steigimo ir atidarymo, išreikšdama lūkestį, kad bendradarbiavimas ir pagalba šiems vaikų namams bus teikiama ir ateityje, kartu vykdant pozityvų bendravimą tarp visų institucijų, susijusių su vaiko teisių apsauga ir įvaikinimu.

Renginio akimirkos galerijoje