Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vaikų ir paauglių socialinis centras vaikams ir jų šeimoms pradėjo teikti naujas paslaugas

Įgyvendinant projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ (toliau- Projektas) VšĮ Vaikų ir paauglių socialinis centras (toliau – Centras) pradėjo teikti palydimosios globos ir socialinės priežiūros, teikiant kompleksinę pagalbą besilaukiančioms moterims ir vienišų motinų šeimoms su vaikais iki trejų metų amžiaus, paslaugas Vilniaus regione. Šios paslaugos bus finansuojamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Šiuo metu aštuoni vaikų globos namų auklėtiniai gyvena įkurtuvių nuotaikomis; prabėgo tik savaitė, kai šeši iš jų (keturios merginos ir du vaikinai) persikraustė iš globos namų į daugiabutyje esantį moderniai įrengtą erdvų keturių kambarių butą Nemenčinėje, kur jiems bus teikiamos palydimosios globos paslaugos. Šiame bute įrengta patogi virtuvė, kur jaunuoliai gaminasi maistą, jaukioje svetainėje – minkšti baldai, didelis televizorius, rankdarbių stalas, vonios kambaryje – skalbimo mašinos, dušo kabinos, ryškių žaismingų sienų jaunuolių individualios veiklos kambariai (miegamieji). Su jaunuoliais dirba bei juos pasikeisdami prižiūri du socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Du pilnamečiai jaunuoliai apgyvendinti atskirame bute.

Aplankyti naujakurių atvažiavę Projekto ekspertai domėjosi, ar jaunimui čia patinka, ar jau apsiprato, kaip ruošiasi Šv. Velykoms. Merginos iš popieriaus gamino kambarių papuošimus, džiaugėsi įgyta privačia erdve bei ramybe.

Kompleksinė pagalba besilaukiančioms moterims ir vienišų motinų šeimoms su vaikais teikiama pačiame Centre. Čia atnaujinta ir įrengta 12 kambarių su visais patogumais, juose paruoštos lovelės ir vežimėliai kūdikiams, lentynose – įvairiausi žaislai, sienose įtaisyti televizoriai, įrengta didelė šviesi virtuvė, šiuolaikiški sanitariniai mazgai, dušo kabinos. Šiuo metu saugų prieglobstį čia rado 17-metė buvusi vaikų namų auklėtinė, prieš 4 dienas susilaukusi dukters Neli. Centre moterį gali lankyti dukrelės tėvas, ja rūpinasi socialinės darbuotojos, jai teikiama psichologinė pagalba.

„Ieškome ir kviečiame besilaukiančias vienišas moteris ar motinas su vaikais iki 3 metų persikraustyti pas mus – skambiname į globos įstaigas, rašome laiškus į įvairias organizacijas, savivaldybes. Čia tikrai puikios sąlygos gauti kokybišką kompleksinę pagalbą ir joms, ir jų vaikučiams. Moterys čia gali būti apgyvendintos, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos, todėl jos laukiamos iš bet kurio Lietuvos kampelio. Komanda jau sukomplektuota ir pasirengusi dirbti – tai 2 socialiniai darbuotojai, 2 jų padėjėjai, psichologas, reikalui esant organizuojamos kitos reikalingos paslaugos“- sako Centro direktorė Jurgita Pukienė. – „Gyvenimo sąlygos Centre yra geros: namas gražiame gamtos kampelyje prie pušyno, tuo pačiu netoli viešojo transporto stotelė, vaikų darželiai, kuriuose paprastai yra laisvų vietų, mokyklos bei prekybos centrai“.

Centras ketina plėtoti socialinių globėjų tinklą Vilniaus regione. Jis dalyvavo ir laimėjo bandomosios socialinių globėjų veiklos užtikrinimo paslaugų pirkime (ši paslauga taip pat bus finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų), jau turi atrinktas bei parengtas darbui dvi socialinių globėjų šeimas, šiuo metu ieško ir tikisi rasti žmonių, kurie į savo namus galėtų priimti tėvų netekusius vaikus. Juk socialiniu globėju gali tapti kiekviena šeima ar fizinis asmuo, pasiruošęs rūpintis vaikais bei atitinkantis globėjams keliamus reikalavimus, o vaikai labai laukia žmonių, į kuriuos galėtų atsiremti, kurie jiems suteiktų ne tik namus, bet ir saugumo jausmą bei pasitikėjimą savimi.