Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vasario 9 d. Seime – Pertvarkai skirta konferencija

Lietuvos Respublikos Socialinė apsaugos ir darbo ministerija kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu organizuoja konferenciją „Deinstitucionalizavimo patirtys ir iššūkiai“. Konferencijos metu bus aptarta institucinės globos pertvarkos eiga ir iššūkiai, supažindinta su perėjimo nuo institucinės globos prie paslaugų bendruomenėje vaikams ir suaugusiems su negalia patirtimis, kiti susiję su deinstitucionalizavimu klausimai.

Konferencija vyks Lietuvos Respublikos Seime, konferencijų salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius, III rūmai, 2 aukštas) š. m. vasario 9 d. (9.00-15.00).Konferenciją ves Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Konferencijos programoje kalbės Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, SADM atstovai pristatys Pertvarkos eigą ir iššūkius, Perėjimo nuo institucinės globos prie paslaugų bendruomenėje suaugusiesiems su negalia patirtį pristatys Kėdainių socialinės globos namų direktorė Audronė Kasperavičienė, Perėjimo nuo institucinės globos prie paslaugų bendruomenėje vaikams su negalia patirtį pristatys Vilijampolės socialinės globos namų direktorė Zita Verbavičienė.

Asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ vadovė Dovilė Juodkaitė kalbės apie Žmogaus teisių dimensiją, įgyvendinant deinstitucionalizavimą.

Asociacijos „NVO vaikams konfederacija“ direktorė Elena Urbonienė pranešimą skaitys apie Vaiko teises įgyvendinant deinstitucionalizavimą.

Antroje konferencijos dalyje apie Sveikatos paslaugų kokybės ir prieinamumo didinimą įgyvendinant deinstitucionalizavimą pranešimą skaitys Sveikatos apsaugos ministerijos l. e. p. kanclerė Odeta Vitkūnienė

VšĮ Vaiko ir paauglių socialinio centro direktorė Jurgita Pūkienė kalbės apie Bandomąsias bendruomenines paslaugas.

Socialinių įstaigų vadovų asociacijos prezidentas, Aknystų socialinės globos namų direktorius Arūnas Kiaušas pristatys Darbuotojų pasirengimą teikti bendruomenines paslaugas

Savivaldybės pagalba teikiant bendruomenines paslaugas neįgaliesiems pristatys Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriaus pavaduotoja Ieva Paberžienė

Diskusiją apibendrins Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Renginyje dalyvaus šalies savivaldybių merai, administracijų direktoriai, pavaldžių socialinės globos įstaigų vadovai, pertvarkomų įstaigų vadovai, vaikų globos namų, stebėsenos grupės atstovai, ekspertai ir kt.