Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vilkaviškio savivaldybėje diskutuota apie institucinės globos pertvarkos projektą

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko Marijampolės regiono savivaldybių institucinės globos pertvarkos klasterio dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo pertvarkoje dalyvaujančių Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių, projekto partnerių atstovai. Susitikimo metu dalintasi patirtimi, kaip sekasi įgyvendinti vieną iš šiuo metu išbandomų projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ paslaugų – apsaugoto būsto paslaugą.

Susitikimo dalyvius pasveikino ir dalijantis patirtimi pasisemti naujų žinių palinkėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Susitikimą iniciavusi pertvarkos procesų ekspertė Tauragės ir Marijampolės regionuose Marijona Janavičienė kalbėjo, jog apsaugoto būsto projektas yra skirtas žmonėms su negalia, iš dalies savarankiškiems neįgaliesiems, kuriems reikalinga minimali ar prevencinė pagalba. Tokiu būdu jiems padedama integruotis ir būti visaverčiais visuomenės nariais.

Marijampolės regione apsaugoto būsto paslauga teikiama nuo 2020 metų. Tokiuose būstuose gali gyventi iki keturių žmonių su negalia, kuriems socialinio darbuotojo pagalbos reikia tik tam tikrose srityse, kur jiems trūksta įgūdžių. Šie žmonės yra pajėgūs dirbti, dalyvauti kitokio pobūdžio užimtume.

Apie apsaugoto būsto paslaugą susitikimo dalyviams detaliau papasakojo bei savo patirtimi pasidalino atrinkti projekto partneriai, kurie Marijampolės regione užtikrina šios paslaugos teikimą.  Šiuo metu Marijampolės regione apsaugotus būstus nuomoja VšĮ „Sudoku“, Kalvarijos socialiniai globos namai,  Ilguvos SGN. Šios įstaigos atsakingos, kad apsaugotame būste gyvenantys žmonės išmoktų gyventi bendruomenėje, taptų kuo savarankiškesni. Kitaip tariant, kad žmonės su negalia įsitrauktų į bendruomenės gyvenimą, net ir tie, kurie dėl įvairių priežasčių yra praradę socialinius ryšius su aplinka ir galbūt jaučiasi izoliuoti.

Susitikime dalyvavo ir apie savo gyvenimą apsaugotame būste pasakojo patys jo gyventojai.  Jie kalbėjo, jog pradžioje buvo kilę daug iššūkių dėl pasikeitusios aplinkos ir savarankiško gyvenimo patirties stokos, tačiau džiaugėsi tokiais gyvenimo pokyčiais.

Vėliau susitikimo dalyviai analizavo šios paslaugos teikimo galimybes savo savivaldybėse bei aptarė paslaugų bendruomenėje (apsaugoto būsto) poreikio užtikrinimą regione.

Vilkaviškio rajono savivaldybės inf.