Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vilniuje nebeliks vaikų namų – be tėvų globos likę vaikai gyvena šeimynose (www.vilnius.lt 2017 03 30)

Vilnius pirmasis Lietuvoje dar 2015 m. ėmėsi vaikų globos pertvarkos ir sparčiai siekia užsibrėžto tikslo – iki 2019 m. uždaryti visus sostinės vaikų ir kūdikių globos namus. Jau dabar beveik pusė be tėvų globos likusių vaikų gyvena šeimai artimoje aplinkoje ir džiaugiasi savarankišku gyvenimu bendruomenėje. Šiuo metu Vilniuje išformuoti jau dveji vaikų globos namai iš keturių, skatinamas įvaikinimas, o visai vaikų globos sistemos pertvarkai savivaldybė šįmet skiria beveik 1 mln. daugiau lėšų nei praėjusiais metais – iš viso 1,5 mln. eurų.

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui aprodė, kaip jaukiame bute įsikūrė viena iš šeimynų ir pristatė sostinėje sėkmingai vykdomą vaikų globos namų reformą. Aplankytoje šeimynoje, kuri prieš du mėnesius persikėlė į jaukų 5 kambarių butą iš Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namų, gyvena 6 vaikai, kuriems – nuo 6 iki 14 metų. Šeimynoje nuolat gyvena rūpestingi socialiniai darbuotojai.

„Vos tapęs Vilniaus meru pradėjau rūpintis, kad internatai mieste būtų uždarinėjami, o vaikai augtų šeimose arba jaukiuose butuose, kurie nė kiek neprimena tradicinių vaikų namų. Pirmoji Vilniaus šeimyna į butą persikėlė gyventi jau prieš dvejus metus, tad mes matome aiškius pokyčius – auga vaikų pasitikėjimas savimi, jie tampa draugiškesni, šeimyniški. Per šiuos ir kitus metus sistemingai sieksime, kad visi be globos likę Vilniaus vaikai augtų šeimoje, artimųjų aplinkoje arba jaukioje šeimą primenančioje šeimynoje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Skaityti plačiau: http://www.vilnius.lt/index.php?3603099990