Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Virtualioje Kalėdinėje mugėje galima įsigyti ne tik dovaną

Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA), organizuojanti virtualią Kalėdinę mugę, ragina dovanoti ne tik dovaną, bet ir prasmę – pinigai bus panaudoti socialinių verslų plėtrai, kad juose galėtų dirbti daugiau žmonių.

Artėjant metų šventėms labai daug yra kalbama apie pasidalinimą gerumu, ypač su likimo nuskriaustais žmonėmis, kurie visada yra šalia mūsų. Dažnai kalbas paversti darbais trukdo nuolatinis reikalus ir beprasmis vartojimas.

Tačiau praeitais metais atsirado sprendimas – dovanoms galima suteikti kur kas didesnę prasmę, o tuo pačiu prisidėti prie socialinės ar aplinkosauginės misijos. Šiais metais vėl yra organizuojama virtuali Socialinio verslo Kalėdinėį mugė, kurios metu įsigytos dovanos ne tik nustebins bei pradžiugins artimuosius, bet ir bus kur kas prasmingesnės dėl savo socialinės ar aplinkoasauginės misijos.

„Šiuo šventiniu laikotarpiu siūlome atsigręžti į svarbiausias vertybes, kviečiame paieškoti prasmingesnių dovanų, kurios ne tik tausoja gamtą, bet ir suteikia galimybę dirbti, kurti bei džiaugtis gyvenimu socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. Kalėdiniai sveikinimai gali būti ne tik šilti, jaukūs, bet ir tvarūs bei prasmingi. Tik reikia mokėti juos surasti. Šis projektas yra visiškai savanoriška idėja, kilusi praeitais metais kai ieškojau dovanų su prasme, kuriomis galėčiau pradžiuginti sau atrimimus žmones. Bet ko pirkti nenorėjau“, – apie tęsiamą tradiciją sako Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

Feisbuke vykstančioje „Socialinio verslo kalėdinėje mugėje“ dalyvauja socialiniai verslai, projektai, kviečiantys įsigyti jų gaminių ir prisidėti prie socialinės misijos. Tarp mugės dalyvių – ir projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ dalyviai.

„Pirmas blynas“ – blynų restoranas, žmones su intelektine negalia integruojantis į visuomenę ir darbo rinką. Čia galite įsigyti dovanų dėžutę su istorija. Tai bendras „Pirmo blyno“ ir kitų penkių organizacijų iš keturių Lietuvos miestų projektas.

Dovanų dėžutę su istorija – bendras „Pirmo blyno“ ir kitų penkių organizacijų projektas.

„Juo siekiame parodyti, kad žmonės su negalia kuria ir gamina kokybiškus produktus. Įsigydami dovanų dėžutę Jūs prisidėsite prie darbo vietų bei prasmingos veiklos kūrimo neįgaliesiems asmenims visoje Lietuvoje, nes kiekvieną jose esantį produktą pagamino ir rūpestingai atrinko negalią turintys žmonės“, – sako dovanų kūrėjai.

Dovanų rinkiniai paruošti bendradarbiaujant kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, negalią turinčių asmenų centru „Korys“, dienos centru „Šviesa“, dienos centru „Mes esame“ ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centru.

„Kybartų skanėstai“ – socialinės dirbtuvės, kurias įkūrė Kybartų socialinių paslaugų centras. Čia įvairiausius skanėstus kepa ir saldžias uogienes verda intelekto ir psichosocialinę negalią turintys asmenys.

„Kybartų skanėstai“ paruošė kalėdinių rinkinių.

Kalėdines dovanos socialinių dirbtuvių dalyviams – galimybė turiningai išnaudoti savo laiką, dirbti, tapti pilnaverčiais visuomenės nariais, pildyti savo svajones.

„Atvira bendruomenė“ – Pal. J. Matulaičio socialinio centro sritis, skirta asmenims, turintiems intelekto sutrikimų. „Atviros bendruomenės“ dirbtuvės siūlo rankų darbo gaminių: užrašų knygelių, kalendorių, atvirukų su socialinių dirbtuvių lankytojų piešinių motyvais.

„Atviros bendruomenės“ dirbtuvės siūlo rankų darbo gaminių.

„Lobių dirbtuvėse, kurias įkūrė „Betzatos bendruomenė“, intelekto negalią turintys asmenys, padedami profesionalaus meistro, darbuotojų ir savanorių, gamina medžio dirbinius.

„Lobių dirbtuvių“ gaminiai skirti tiems, kuriems patinka medis.

Virtualią Socialinio verslo Kalėdinę mugę surasite čia: www.socialinis-verslas.lt

Organizatorių ir Institucinės globos pertvarkos projekto inf. ir nuotr.